تفاوت بین بلوک سفال تیغه و سقفی در چیست ؟ مصالح فروش سعی بر این دارد که شما را برای تهیه ی مصالح خوب همراهی کند.

 پس اگر در منتظر خدماتی هستید بی درد سر هستید، با اعتماد به مصالح فروش بهترین هارا تجربه کنید میتوانید مارا همراهی کنید در این مطلب قصد آشنایی شما عزیزان با بلوک های سفالی و تفاوت بین بلوک های سفال تیغه و سقفی را داریم.  برای خرید آجر سفال با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

 دوستان عزیز همانطور که میدانید بلوک های سفالی یکی از پر مصرف ترین و مهم ترین نوع مصالح ساختمانی هستند که از گذشته تا حال در بین متقاضیان طرفداران زیادی داشته است زیرا تهیه اجر های سفالی هزینه زیادی ندارد و علاوه بر مقرون به صرفه بودن مزایای بیشتری نسبت به سایر اجر ها دارند.

 این بلوک ها به صورت صنعتی ساخته می شوند و جایگزین سنگ شده اند به عبارتی سنگ ساخته ی دست بشر هستند. برای آشنایی با بلوک های سفالی با ما همراه باشید. برای خرید آجر فشاری با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

روند تهیه  بلوک های سفالی چگونه است؟

مراحل تولید بلوک سفالی :

1_ استخراج مواد خام از زمین : ابتدایی ترین کار قطعا استراج است، باید خاک مورد نظرتان را تایین کنید که این خاک از نظر کیفیت ؛ متخصصان آن را مورد بررسی قرار می دهند.

2_ اماده سازی خاک : اینجاست که سنگ ها و کلوخ ها جدا سازی میشوند و در اسیاب خورد میشوند.

3_ تولید قالب بلوک سفال : این مرحله دو روش دارد 

روش اول: تولید اجر سفال به صورت خشک

در این روش خاک را داخل قالب های مخصوص فشرده می کنند تا هیچ خلل و فرجی باقی نماند این روش کمترین حد رطوبت را دارا ست .  برای خرید آجر ماشینی با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

روش دوم: تولید اجر سفال به صورت تر

که برخلاف روش قبل خاک به صورت خمیر در می آید و بعد به دستگاه قالب گیری منتقل می شود و پس از فرم گیری به دستگاه برش می رود وبه اندازه های مشخص شده و استاندارد برش می خورد و در اخر به قسمت خشک کن می رود تا رطوبت به حد نصاب رسد و مناسب قرار گرفتن در کوره شود 

4_ گذاشتن در کوره و پختن : خشت ها در کوره قرار میگیرند و با حرارت بالا (900درجه سانتی گراد ) پخته میشوند.


بلوک سفال سقفی چیست؟

بلوک سفال سقفی همانطور که از اسمش پیداست از جنس سفال هستند و برای پوشش قسمت سقف در ساختمان سازی به کار میرود.

لازم به ذکر است بدانید که این سفال ها به صورت تو خالی و مشبک در سایز های متفاوت در دسترس هستند همچنین سوراخ های موجود در این بلوک ها باعت کاهش وزن چشم گیری میشود و علاوه بر ان هوای موجود در این سوراخ ها عایق خوبی برای دما و صدا است بنابراین مصرف انرژی را به حداقل میرساند. بلوک های سفالی سقفی فاصله بین دو تیرچه بلوک در سقف را می پوشانند. برای خرید سفال دیواری با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

 در گذشته این فاصله را با اجر 10 سوراخ توکار به صورت طاق ضربی پر میکردند. این بلوک ها صاف نیستند و سطح شان دارای شیار هایی است که لازمه ی اتصال این بلوک ها به سازه های فلزی و بتنی است. بعضی سازندگان از بلوک های سیمانی یا فومی در ساخت سقف استفاده میکند که در مقایسه با بلوک های سفالی جایگاه چشمگیری ندارند

 بلوک سفال تیغه ای :

بلوک های سفال تیغه ای برای ساخت تیغه دیوار به کار می رود و در انواع مختلفی عرضه میشوند و باید با توجه به نیازمان انها را انتخاب کنیم

سفال تیغه ای 7: به عنوان نوعی جدا کننده دیوار های نازک که قطر کمی دارند مورد استفاده قرار میگیرند مثل دیوار های اطراف راه پله یا اسانسور .

سفال تیغه 10: برای جدا سازی دیوار های داخل ساختمان مثل دیوار بین اتاق ها استفاده میشوند. وزن این بلوک ها 2.1 کیلوگرم است و معمولا دارای 6 حفره هستند.

سفال تیغه 15: در دیوار های پیرامونی ساختمان ها یا حتی اتاق هایی که درجه حفاظتی بالایی دارند استفاده میشوند وزنی حدود 3 کیلوکرم دارند .

 بیشترین نفوذ صدا واز دست دادن حرارت از دیوار های پیرامونی ساختمان است بنابراین سفال تیغه 15با قطر قابل توجه خود این مشکل را به کمترین حد میرساند برای خرید سفال سقفی با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

مصالح فروش به مزایای استفاده از بلوک های سفالی اشاره میکند:

1_عایق بسیار مناسبی برای صدا و حرارت هستند

2_مقرون به صرفه است

3_هم بستگی قابل توجهی با ملات دارند 

4_مقاومت بالایی در برابر اتش سوزی دارند وغیر قابل اشتعال است.

5_شوره زدگی در انها بسیار کم است

6_استحکام و دوام بالا دارد

7_صرفه جویی در زمان و هزینه کارگر (سرعت کار با ان بسیار بالا است)

8_دوست دار محیط زیست محسوب میشود

9_نسبت به دیگر اجر ها سبک تر است 

در کنار همه ی مزایایی که این اجر ها دارند میتوان به معایبی هم اشاره کرد :

1_به علت ترد بودن امکان شکسته شدن اجر ها در زمان حمل و نقل وجود دارد

2_برای اینکه دیوار های ساخته شده از این اجر ها  سطح همواری داشته باشند به لایه های ضخیم تری از گچ نیاز است 

نتیجه گیری:

حال با توجه به اینکه مشخصات هر کدام از بلوک های سفالی تیغه ای و سقفی را میدانیم میتوانیم به راحتی تفاوت هایشان را تشخیص دهید.

 بلوک های سفالی در تمام شهر ها به وفور یافت میشود و قابل دسترس همگان اند. این بلوک ها با ویژگی های منحصر به فردی که دارند باعث سرعت بخشیدن در ساخت و ساز بنا میشوند و در زمان نهایت صرفه جویی را به همراه دارد.برای خرید آجر سفالی و تیغه ایی باید دقت کنید.

 برخی کارخانه جات به دلیل نداشتن دستگاه ها و ابزارهای مدرن ضخامت تیغه هارا بیشتراز حد نرمال در نظر میگیرند و این باعث افزایش وزن و بی کیفیت بودن محصول میشود.

 شما میتوانید با سپردن همه این مسئولیت ها به مصالح فروش نگرانی های خود را کاهش دهید وبا اطمینان کامل بهترین و با کیفیت ترین مصالح را در اختیار بگیرید.

 این برند با دارا بودن بالاترین سطح استاندارد ها توانسته اعتماد مشتریان را جلب کند و محبوبیت و جایگاه ویژه خود را حفظ کند. پس اگر قصد تهیه بلوک های سفالی از هر نوع را دارید پیشنهاد ما مصالح فروش است.  برای خرید آجر نسوز با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.