جلوگیری از جلبک زدن در مخزن آب

در مناطق گرمسیری بسیار شاهد رشد جلبک ها در داخل مخزن آب هستیم. شاید برای شما سوال باشد که اگر در مخزن آب شاهد به وجود آمدن جلبک ها باشیم چه کاری باید انجام دهیم؟ مصالح فروش در ادامه به این سوال پاسخ خواهد داد. امکان دارد شما شن یا ماسه یا گل و لای را در داخل مخزن ها مشاهده کنید، این ها معمولا قهوه ایی رنگ هستند، در واقع جلبک نیستند زیرا جلبک ها کمی لزج هستند و سبز رنگ می باشند، که به راحتی می توانید این موجود را ببینید که چگونه رشد می کنند. 

 جلبک ها که در داخل آب به جود می آیند و رشد می کنند بعد از گذشت مدتی باعث می شوند آب بوی نامطبوعی بگیرد که خوردنش کمی دشوار است. حالا چگونه از این امر جلوگیری کنیم؟ اول اینکه باید در حین خرید دقت کنید که این مخازن ضد جلبک باشند که مخازن پلی اتلین این ویژگی را دارند اما اگر مخزن شما غیر از پلی اتلین می باشد، چیزی که باعث رشد جلبک ها می شود نور خورشید است.

برای خرید مخزن پلی اتیلن عمودی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 بنابراین یکی از موضوعاتی که در این امر باید رعایت شود اینکه باید در نظر داشته باشید این مخزن پلی اتلین در سایه در جای خنک واقع گردد. همچنین اگر مخزنی دارید که فلزی می باشد، اگر در زیر نور خورشید قرار بگیرد باعث زنگ زدگی و رشد باکتری ها و طعم دار شدن آب می شود. پس در هر صورت باید در نظر داشته باشید که مخزن آب را در کجا قرار می دهید.

 یکی دیگر از توصیه های مصالح فروش روش هایی که پیش و روی شما قرار می دهد؛ مسدود کردم محفظه های نور می باشد، در واقع شما باید سراسر این مخزن را بررسی کنید و ببینید اگر شکست یا ضربه ایی وجود دارد خیلی زود جلوی آن را بگیرید زیرا باعث می شود آبی که در داخل مخزن جمع آوری کرده باشید قابل خوردن نباشد و شرایط برای شما دشوارمی شود. 

برای خرید مخزن پلی اتیلن افقی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید با کمک آن جلوی نور را بگیرید این است که مخزن آب را با ورقه آلومینیومی بپوشانید تا میزان نور را به حداقل برسانید که بتواند برای مدت طولانی در برابر گرما و سرما ثابت بماند. مصالح فروش به شما توصیه دارد که حتما به نظافت و بهداشتی بودن مخازن بسیار توجه کنید زیرا نظافت مخازن آب بسیار مهم است و اصول مربوط به خودش را دارد. 

در واقع تمییز کردن مخازن باعث می شود در کاهش رشد جلبک ها و باکتری ها بسیار خوب عمل می کنند. و در واقع به نوعی مقاوم می باشد. توصیه می کنیم هنگام خرید مخزن آب به تمیز کردن مخزن توجه داشته باشید. تمیز کردن مخازن حجیم بسیار سخت است سعی داشته باشید چیزی را انتخاب کنید که از همه نظر کاربردی مناسب باشد. همچنین برای انتخاب مخازنی را انتخاب کنید که دریچه های بزرگ  دارند تا در صورت لزوم، شخصی بتواند وارد شده و نظافت را شروع کند.

برای خرید مخزن پلی اتیلن عمودی بلند با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 در برخی موارد، از سیستم های فیلتر مانند فیلتر آب ضد جلبک و افزودن مواد شیمیایی که باعث از بین رفتن جلبک ها و باکتری ها می شود نیز استفاده می شود. با این حال، با استفاده از این روش ها، باید مطمئن شوید که مواد شیمیایی برای سلامت انسان بی خطر هستند. در حالی که این روش ها به طور کلی بسیار برای شما هزینه دارند و شرایط سختی را ایجاد میکنند. یکی دیگر از روش های مصالح فروش به شما این است که از سایه بان استفاده کنید؛ اگر شرایط این را ندارید که مخزن را در سایه قرار دهید می توانید از سایه بان استفاده کنید زیرا همان گونه که گفتیم نور خورشید با نفوذ می تواند باعث تکثیر جلبک ها بشود، بنابراین این روش می تواند برای شما کارساز باشد

مخزن پلی اتلین ضد جلبک

مخزن آب پلی اتیلن ضد جلبک نوعی مخزن آب مقاوم در برابر رشد جلبک است. به این مخازن پلاستیکی آب آشامیدنی نیز گفته می شود. در ساخت آن، از پلی اتیلن به طور کلی به عنوان ماده اصلی استفاده می شود. کیفیت پلی اتیلن در ساخت محصول نهایی بسیار مهم است و این مشکل هم برعمر مخازن آب پلی اتیلن ضد جلبک و هم بر قیمت آنها تأثیر می گذارد. 

مخازن ضد جلبک پلی اتیلن به طور معمول برای ذخیره آب آشامیدنی از مارک های شناخته شده استفاده می شود، این مارک ها از بهداشت برخوردار هستند استانداردها و الزامات آنها دارای گواهینامه هستند تا بتوانند به راحتی در موارد بهداشتی و غذایی مانند آب آشامیدنی مورد استفاده قرار گیرند. جلوگیری از نور خورشید باعث می شود بتوانید از رشد جلبک ها جلوگیری کنید بنابراین، در مخازن پلی اتیلن ضد جلبک ، یک لایه سیاه بین بدنه مخزن تعبیه شده است و عملکرد آن جلوگیری از ورود نور به مخزن است. افزودن یک لایه دیگر به مخزن و ساختن آن با عناوینی مانند مخازن 4 و 5 لایه، مانع از رشد جلبک ها نمی شود. 

برای خرید مخزن پلی اتیلن بیضی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

از چه مخزن هایی می توان استفاده کرد؟

1_ مخزن های ضد جلبک

برخی از مخازن آب پلاستیکی نور را وارد نمی کنند. آنها از تبدیل مخزن به جلبک جلوگیری می کنند. مخزن آب پلی اتیلن یک ماده ضد باکتری سه لایه دارد. به عنوان مخزن آب ضد باکتری شناخته می شود. در مخزن ضد جلبک و پلی اتیلن ضد باکتری، به دلیل سه لایه بودن و خاصیت ضد باکتریایی لایه داخلی، نور نفوذ نمی کند و آب به مدت طولانی دست نخورده و بدون تغییر باقی می ماند.

2_ مخزن های تیره

روش دیگر برای جلوگیری از جلبک ها استفاده از مخزن آب کاملاً مات است. جلبک ها در زیر آفتاب و گرما رشد می کنند. آنها برای تکثیر فتوسنتز می کنند. مخزن تیره یا مات می تواند در این زمینه ها کمک کننده باشد. نکته منفی مخازن آب تیره این است که اگرچه آنها مانع نور خورشید می شوند، در هوای بسیار گرم نیز گرمای بیشتری جذب می کنند، بنابراین برای جلوگیری از این مشکل می توانید از روش های برای خنک نگه داشتن مخزن آب استفاده کنید.