مراحل اجرای سرامیک های بزرگ در دیوار

شاید بخواهید بیشتر درباره ی مراحل اجرای سرامیک های بزرگ در دیوار اطلاعات کسب کنید یا بخواهید خودتان در خانه ی خودتان ایت سرامیک ها را به دیوار وصل کنید. در نظر داشته باشید هرچیزی اصول خودش را برای کار دارد و شما هم باید این روش ها را رعایت کنید. زیرا اجرای سرامیک بزرگ  دیوار یکی از سخت ترین وظایف است، در واقع به نسبت نصب سرامیک های معمولی بسیار تفاوت وجود دارد. اما کافی است که به درستی پیش بروید و بتوانید این کار خسته کننده را به طور اصولی انجام دهید.

 شاید بخواهید از نظر کاربری های دیگر این سرامیک های بزرگ در دیوار را بدانید البته این محصول به دلیل سطح یکپارچه‌ای که ایجاد می‌کند و قیمت مناسبی که در مقایسه با سنگ طبیعی دارد همچنین این سرامیک‌ها مقاومت و دوام بیشتری نیز نسبت به سنگ طبیعی دارند بنابراین بسیاری از افراد می خواهند از این نوع سرامیک های بزرگ در دیوار استفاده نمایند. 

برای خرید انواع کاشی و سرامیک با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در کنار تمام مویزگی هایی که نام بردیم جا دارد واقعا از تنوع این سرامیک های بزرگ در دیوار هم بگوییم زیرا تنوع بسیار عالی این محصولات (سرامیک سایز بزرگ کف و سرامیک دیواری سایز بزرگ) این امکان را برای طراحان فراهم کرده بتوانند دیزاینی بسیار خوب و چشم نواز برای ما بسازند. سرامیک های سایز بزرگ به دلیل ظاهر بسیار عالی خود سبک های جدیدی را در معماری پدید آورده اند و یادآور سبک کلاسیک و مینمال می باشند. 

بنابراین انتخاب این نوع سرامیک ها می تواند بسیار جالب باشد و از استفاده کردن از آن به خوبی لذت ببرید. برای آشنایی بیشتر با نوع و مراحل اجرای سرامیک های بزرگ در دیوار می توانید با مصالح فروش همراه باشید تا یک بار دیگر یک مقاله ی آموزشی را برای شما که تدارک دیده است را دنبال کنید و چیز جدیدی بیاموزید.

آماده کردن ابزارها و ترکیب مواد اولیه

در ابتدا برای هر چیزی مانیاز به بزار و وسائل داریم ، برای نصب سرامیک های بزرگ در دیوار شما نیاز دارید وسائلی مانند گیره، چکش، دستگیره مخصوص حمل سرامیک سایز بزرگ، ماله، اره برقی یا فرز دستی را تهیه کنید و با خود تا انتهای کار داشته باشید. این وسائل به شما کمک می کند تا بتوانید مواد مورد نیاز برای ملات را نیز باید آماده کنید و با کمک گرفتن از یک همزن الکتریکی، ملاتی یکدست بسازید. چون نصب سرامیک به ملات زیادی نیاز دارد و اگر ملات شما یکدست نباشد، به خوبی به دیوار نمی چسبد پس باید مرحله ی نخست را به خوبی پشت سر بگذارید.

برای خرید انواع پرسلان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

علامت‌گذاری سرامیک و برش آن

سرامیک های بزرگ ابعاد متفاوتی دارند و از آنجا که نمی توانید از همه آنها به طور کامل استفاده کنید، باید آنها را برش دهید. بنابراین، با یک ماژیک، مقدار مورد نیاز خود را با یک ابزار مشخص کنید و سپس برش را ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که اره برقی و برش دستی با تیغه های گرانیتی بهترین ابزار برای برش سرامیک هستند. در نهایت، می توانید از سرامیک بر و کاشی دستی برای جدا کردن قسمت های مختلف استفاده کنید.

پوشاندن پشت سرامیک با ملات

یادتان باشد گفتیم ملات بسیار مهم است در این بخش باید پشت سرامیک را به صورت کاملا یکدست با ملات بپوشانید. بهتر است برای این کار از ماله‌های دندانه‌دار استفاده کنید.

بررسی تراز بودن و هموار بودن دیوار

اگر دیوارتان کنده کاری شده است یا خیلی پستی و بلندی در آن دیده می شود نمی توانید کار را تمیز در بیاورید زیرا سرامیک‌های بزرگ بسیار صاف هستند و چون روی سطح دیوار قرار می گیرند باید حتما پیش از استفاده از آنها بر روی دیوار، وضعیت دیوار را بسنجید که معمولا استاد کاران این کار را با کمک یک تراز معماری، انجام می دهند پس در نتیجه شما هم می توانید با کمک تراز معماری وضعیت دیوار را بسنجید و ناهمواری‌ها را از بین ببرید.

برای خرید انواع اسلب با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پوشاندن دیوار با ملات و قرار دادن سرامیک

خب کار با ملات را باید آغاز کنیم ابتدا دیوار را به صورت کاملا یکپارچه با ملات بپوشانید برای نصب سرامیک های بزرگ باید از دستگیره‌های مخصوص استفاده کنید و سرمیک ها را در آن جای مورد نظر بگذارید، برای این که بتوانید این کار را انجام دهید نیاز به کمک دارید زیرا سرامیک ها سنگین است باید با کمک کسی این ها را بلند کنید و در جای مخصوص خود بگذارید.  برای نصب نیاز به ابزاری دارید تا بتوانید بهتر عمل کنید ما به شما استفاده از چکش پلاستیکی برای چسباندن کاشی را پیشنهاد می دهیم، شما می توانید با کمک ضربه‌های چکش پلاستیکی، اطمینان حاصل کنید که هوا زیر سرامیک نیست و به خوبی به دیوار چسبیده است.

قراردادن گیره‌های پلاستیکی

بین سرامیک ها از گیره‌های پلاستیکی استفاده کنید تا به خوبی در کنار هم حفظ شوند. این کار برای نظم کار انجام می گیرد که می توانید از این گیره ها استفاده کنید. کار اضلی این گیره‌ها  این است که، یک قسمت اضافی مثلثی‌شکل دارند که قابل تنظیم برای فشارها و فاصله‌های مختلف هستند.

استفاده از گیره‌های کششی

گیره‌‌‌های کششی با مکش به دو سرامیک وصل می‌شوند و امکان کشیدن سرامیک‌ها و نزدیک کردن آنها به یکدیگر را دارند. این وسیله برای اینکه کار شما را راحتی بخشد می تواند بسیار خوب باشد تا نظم در چینش کاشی ها هماهنگ باشد، کار نصب کاشی بدون این ابزار ها معنی ندارد بسیاری از افراد فکر می کنند نصب سرامیک های بزرگ بر دیوار کاری ندارد و به راحتی می توانند این کار را انجام دهند، اما این گونه نیست در هر مرحله نیاز به وسیله ی جدیدی است و میبیند که چقدر نصب آن سخت است و نیاز به مهارت دارد. 

برای خرید انواع باند و قرنیز با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

علامت‌گذاری محل پریز، کلید و … . برش آنها

قسما پریز ها را فراموش نکنید، حتما با استفاده از متر و ابزارهای اندازه گیری محل پریزها، کلیدها و … را علامت‌گذاری کنید و با استفاده از یک فرز دستی و تیغه برش گرانیت، آن محل را برش دهید. این بخش یکی از مهم ترین بخش ها می باشد.

استفاده از دوغاب

فاصله بین سرامیک‌ها را با دوغاب پوششش دهید و آنها را تمیز کنید.