مقدمه

هر وقت صحبت از نما یا کفپوش سرامیکی می شود اغلب به یادسرامیک های ساده با طرح و نقشهای تکراری و کسل کننده می افتیم که در نمای منازل و کفپوش ساختمان ها بارها مشاهده کرده ایم اما این موضوع مربوط به گذشته بود چرا که امروزه روز خانواده کاشی ها و سرامیک ها وسعت یافته و سرامیک های پرسلانی را در خود جای داده است که سرامیک هایی نوآورانه با طرح و نقش های جذاب و جدید هستند و در عین زیبایی بخشی به نما و کف ساختمان می توانند مقاومت و دوام و ماندگاری بالایی را برای ساختمان به ارمغان آورند. هر جا که صحبت از کاشی یا سرامیک های پرسلانی بود بدانید که صحبت از یک متریال لوکس و درجه یک می باشد که استفاده از آن در ساختمان به زیبایی و دوام آن خواهد افزود.

کاربرد سرامیک های پرسلانی لعابدار چیست؟

سرامیک های پرسلانی لعابدار برای مکان هایی که در معرض رطوبت دائمی هستند بسیار مناسب می باشند. سرویس های بهداشتی و آشپزخانه از جمله مکان هایی هستند که می توان از سرامیک پرسلانی لعابدار بر بدنه ی آن ها استفاده کرد. درخشندگی و انعکاس نور روی این سرامیک های پرسلانی موجب زیبایی و چشم نوازی هرچه بیشتر فضا خواهد شد.

کاربرد سرامیک های پرسلانی مات و فاقد لعاب

برخی از سرامیک های پرسلانی در عین دارا بودن مقاومت و دوام بالا دارای لعاب نیستند. همان طور که می دانید برای تعبیه کفپوش ها بهتر است از انواع پوشش های لعاب دار استفاده نشود چرا که موجب لغزندگی و سر خوردن افراد می شود بنابراین از سرامیک های پرسلانی فادق لعاب در کفپوش ها می توان استفاده کرد. از خوبی های سرامیک های پرسلانی این است که طرح و نقش های آن با سرامیک های عادی بسیار متفاوت است و تنوع فوق العاده بالایی دارد بنابراین در انتخاب کفپوش پرسلانی در ساختمان هیچ محدودیتی از بابت پیاده سازی خلاقیت نخواهید داشت.

کاربرد سرامیک های پرسلانی فول بادی

منازل مدرن و امروزی دارای دکوراسیون داخلی های منحصر به فردی هستند. به ندرت می توان جزئیات ظریف و ریز را در آن ها مشاهده کرد در عوض چیدمانی هنری، شیک و ساده دارند که در عین سادگی مفهومی خاص را در بر دارد.

اغلب اجزای دکوراسیون داخلی در خانه های معاصر دارای رنگ های ساده و مات هستند. یکی از موارد استفاده سرامیک های پرسلانی فول بادی استفاده از آن ها در ساختمان های مدرن است چرا که این سرامیک های پرسلانی در رنگ های گوناگون اما به صورت تک رنگ تولید می شوند و بر سطح خود هیچ گونه طرح و نقشی را جای نداده اند. این سرامیک ها پرسلانی دارای ظاهری شیک و مدرن هستند و باب استفاده در منازل مدرن می باشند.

شما می توانید در بخش کفپوش یا نما از این سرامیک های شیک و تک رنگ استفاده کنید. آن ها فاقد لعاب هستند و به هیچ عنوان خش بر نمی دارند. لازم به ذکر است که سرامیک های پرسلانی فول بادی قیمتی بیش از سایر انواع سرامیک های پرسلانی دارند.

برای خرید سرامیک آشپزخانه و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک آشپزخانه کلیک کنید.

کاربرد سرامیک های پرسلانی دارای بافت

همانطور که از نام آن مشخص است این سرامیک های پرسلانی دارای بافتی برجسته هستند که یادآور بافت چوب، بافت سنگ یا سایر متریال های طبیعی می باشد. همچنین ظاهر آن ها نیز می تواند شبیه به سنگ های طبیعی باشد. در واقع شما می توانید از سرامیک های پرسلانی دارای بافت در نمای ساختمان استفاده کنید چرا که دارای بافتی منحصر به فرد هستند و مقاومت آن ها نیز از لحاظ نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت، ضربه و حرارت بسیار بالا است بنابراین می توانند انتخابی عالی و منحصر به فرد برای دیزاین بخشی از ساختمان باشند. این سرامیک های پرسلانی می توانند نمای ساختمان شما را منحصر به فرد سازند.

سرامیک پرسلانی دبل شارژ چیست؟

اگر به دنبال سرامیک پرسلانی با ویژگی های سرامیک پرسلانی فول بادی هستید  اما می خواهید نوع ارزان تر آن را تهیه کنید ما به شما خرید سرامیک پرسلانی دبل شارژ را پیشنهاد می کنیم. از این سرامیک ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند در کف ساختمان استفاده می شود. رنگ این سرامیک های پرسلانی بسیار جذاب است و همانند سرامیک های فول بادی در نوع تک رنگ تولید می شوند. بخش عمده ی این سرامیک ها خاک رس بوده و مابقی را خاک رنگی تشکیل می دهد.

برای خرید سرامیک دیواری و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک دیواری کلیک کنید.

استفاده از سرامیک های پرسلانی در مکان های پر رفت و آمد ساختمان

یکی از مشکلاتی که برای ساختمان های پر رفت و آمد ایجاد می شود، فرسوده شدن سرامیک های کف می باشد. این سرامیک ها دائما زیر پای افراد بوده و در طولانی مدت دچار فرسایش، تغییر رنگ، ساییدگی و ترک برداشتن خواهند شد. بنابراین باید در مکان های پر رفت و آمد از متریالی مقاوم استفاده کرد.

مقاوم بودن متریال در مکان های پر رفت و آمد ساختمان یک طرف، زیبایی بصری این مکان در طرف دیگر سازندگان را به سمت و سوی استفاده از سرامیک های پرسلانی در این نقاط از ساختمان کشانده است. طرح و نقش زیبای سرامیک هی پرسلانی و دوام بالای آن ها، موجب شده تا به متریالی عالی برای نقاط پر تردد ساختمان تبدیل شوند.

شستشوی راحت و آسان سرامیک های پرسلانی

نکته ی مهم دیگری که در ارتباط با سرامیک پرسلانی وجود دارد این است که تمیز کاری آن به راحتی انجام می پذیرد و هیچ گونه احتیاجی به شوینده های قوی ندارد. در اغلب مواقع تمیز کردن این سرامیک ها با یک طی و یک سطل آب امکان پذیر خواهد بود. بنابراین نیازی به صرف هزینه های گزاف برای خرید مواد شوینده و افتادن به جان سرامیک ها نخواهید داشت.

برای خرید کاشی استخری و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی استخری کلیک کنید.

نتیجه گیری

سرامیک های پرسلانی از جهات مختلفی دارای محبوبیت بالایی هستند. این سرامیک ها محبوبیت شان را وام دار زیبایی، مقاومت و دوام بالایی هستند که دارا می باشند. نکته ی لازم به ذکر در مورد سرامیک های پرسلانی که به ویژگی های مثبت آن اضافه می کند سازگار بودن آن با محیط زیست می باشد. برای تولید این سرامیک ها هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود و همین می تواند نقطه مثبتی برای محبوبیت بیشتر این سرامیک ها و کاربردهای متنوع آن ها در دکوراسیون ساختمان باشد.