امروزه با پیشرفت صنعت کاشی سازی، کشورهای زیادی در زمینه تولید این محصولات و صادرات آن به سایر کشورهای دنیا، با هم رقابت می کنند. از کاشی و سرامیک در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود و این کاربرد زیاد، باعث ایجاد چالش رقابتی برای تولیدکنندگان این محصولات در سرتاسر جهان شده است. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین برندهای سازنده کاشی جهان اشاره خواهیم کرد.

برای خرید کاشی و مشاهده لیست قیمت انواع کاشی کلیک کنید.

ویژگی های تعیین کننده کیفیت کاشی و سرامیک:

یک سری ویژگی های تعیین‌ کننده برای کیفیت کاشی و سرامیک وجود دارد که هر برند ممتاز داخلی و خارجی تولید کننده این محصولات، باید این ویژگی ها را داشته باشد.

برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر است:

 • جذب آب بسیار پایین
 • ابعاد مناسب
 • ظاهر زیبا
 • مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا
 • مقاومت در برابر حرارت و یخ زدگی
 • مقاومت در برابر لرزش
 • مقاومت در برابر ترک

تولید کاشی در ایران:

برای خرید سرامیک دیواری و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک دیواری کلیک کنید.

کاشی یکی از مهمترین پوشش دهنده های ساختمان ها شناخته می ‌شود که دارای نقش مهمی در مقاوم سازی ساختمان ها نیز است. تولید کاشی و سرامیک به منابع معدنی غنی نیاز دارد و کشورمان ایران، یکی از غنی ترین منابع معدنی جهان برای تولید انواع متریال های ساختمانی است.

اگر به تاریخچه تولید کاشی و سرامیک در جهان نگاهی بیندازیم، می بینیم که کشورمان همواره یکی از کشورهای مطرح در زمینه تولید کاشی بوده است. کشور ایران زمانی در ساخت کاشی ‌های سنتی، جزء برترین ها بوده است و امروزه نیز به عنوان یکی از پنج کشور برتر تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان شناخته می ‌شود و همچنین در رده هفتم صادر کنندگان کاشی های جهان قرار دارد.

امروزه بیش از 150 کارخانه تولید کننده کاشی در ایران وجود دارد که سالانه در حدود 450 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک تولید می ‌کنند که تقریبا نیمی از آن نیز صادر می ‌شود.

بهترین برندهای سازنده کاشی جهان:

برای خرید سرامیک و مشاهده لیست قیمت انواع سرامیک کلیک کنید.

برخی از بهترین برندهای سازنده کاشی جهان شامل موارد زیر هستند:

 • شرکت صنایع Mohawk به عنوان اولین شرکت کاشی و سرامیک برتر جهان در آمریکا
 • گروه تایلندی سازنده کاشی SCG: این گروه تایلندی از نظر حجم تولیدی کاشی و سرامیک در رده دوم در جهان قرار دارد.
 • گروه مکزیکی سازنده کاشی Lamosa: این شرکت با داشتن امکانات تولیدی در آرژانتین، کلمبیا و پرو، موقعیت خود را به عنوان سومین گروه بزرگ جهان در زمینه تولید کاشی، تقویت کرده است.
 • 13 شرکت برتر دیگر در تولید و عرضه کاشی و سرامیک توسط گروه سرامیکRAK مستقر در امارات متحده عربی اداره می شوند.
 • گروه اندونزیای سازنده کاشی Arwana Citramulia نیز دارای ظرفیت تولید بالایی در زمینه کاشی و سرامیک است.
 • دو گروه اسپانیایی سازنده کاشی پامسا و STN نیز در رتبه ‌بندی جهانی در سال 2017 عملکرد ویژه ایی را از خود در زمینه تولید کاشی و سرامیک نشان داده اند.

بهترین برندهای سازنده کاشی ایران:

برای خرید انواع آجر ماشینی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در کشورمان ایران، برندهای خوب و معتبری در زمینه تولید کاشی و سرامیک وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • کاشی پارس:

 شرکت کاشی پارس در دهه ۵۰ شمسی تاسیس شده است. این شرکت، یکی از شناخته شده ترین برندهای کاشی ایرانی در تولید انواع پوشش ‌های سرامیکی و پرسلانی لعاب ‌دار در ایران محسوب می شود. امروزه، شرکت کاشی پارس با دارا بودن نیم‌ قرن تجربه، انواع کاشی و سرامیک را در ابعاد، طرح‌ ها و رنگ ‌های مختلف برای هر سطحی تولید می‌ کند.

 • کاشی تکسرام:

 برند کاشی تکسرام، یکی از معروفترین برندهای کاشی و سرامیک در ایران است که توانسته جایگاه مناسبی را در بازار کاشی جهانی به دست آورد. برند کاشی تکسرام در زمینه تولید انواع کاشی گرانیتی و کاشی ‌های پرسلانی در طرح ‌ها و رنگ‌ های مختلف، فعالیت می ‌کند.

 • کاشی تبریز:

 کاشی تبریز، یکی از بهترین تولیدکنندگان کاشی و سرامیک در ایران است. امروزه کاشی تبریز به عنوان یکی از برترین برندهای کاشی و سرامیک کف و دیوار شناخته می ‌شود که علاوه بر تامین نیاز داخلی، بعضی از محصولات درجه یک خود را نیز صادر می ‌کند.

 • کاشی مرجان:

 یکی از پرفروشترین برندهای ایرانی تولید کننده کاشی و سرامیک، برند مرجان است. این شرکت به عنوان یک واحد مستقل تولید کننده انواع کاشی‌ های بدنه قرمز در نوع کاشی ‌های پرسلانی لعاب دار، کاشی ‌های ضد اسید، کاشی نما و کاشی و سرامیک ویژه پارکینگ شناخته می ‌شود.

 • کاشی مهسرام: 

برند مهسرام یکی دیگر از برندهای معتبر کاشی و سرامیک در ایران است. برند مهسرام، محصولات پرسلانی را در طرح ها، رنگ ها و ابعاد بسیار متنوع و با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و با بالاترین کیفیت ها تولید می کند.

 • کاشی سمنان:

 برند کاشی سمنان، یکی از شرکت ‌های پیشتاز در زمینه تولید کاشی دیوار، کاشی کف و سرامیک پخت سوم است که توانسته است جایگاه مناسبی در بازار کاشی ایران به دست آورد. برند کاشی سمنان، جزء اولین شرکت هایی است که از تکنولوژی چاپ دیجیتال در ایران استفاده کرده است.

 • کاشی الوند:

 صنایع کاشی الوند یکی دیگر از شناخته شده ترین برندهای کاشی و سرامیک در ایران است. برند کاشی الوند دارای طرح ‌های زیاد و سایزهای مختلفی در تولید کاشی است. این شرکت توانایی تولید سالانه 12 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک را دارا می باشد.

 • کاشی سعدی:

 برند کاشی سعدی، یکی از قدیمی ترین نام های کاشی و سرامیک برای مردم ایران بوده است. پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از صنعت روز کاشی جهان باعث شد تا این کارخانه بتواند در چاپ طرح‌ های جدید با استفاده از تکنولوژی چاپ دیجیتال HD بر روی کاشی و سرامیک موفق عمل کند و نام خود را به عنوان یکی از کارخانجات توسعه یافته صنعت کاشی و سرامیک ایران ثبت نماید.

برای خرید انواع آجر سفال با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

امروزه با پیشرفت صنعت کاشی سازی، کشورهای زیادی در زمینه تولید این محصولات و صادرات آن به سایر کشورهای دنیا، با هم رقابت می کنند.

اگر به تاریخچه تولید کاشی و سرامیک در جهان نگاهی بیندازیم، می بینیم که کشورمان همواره یکی از کشورهای مطرح در زمینه تولید کاشی بوده است.

برخی از بهترین برندهای سازنده کاشی جهان شامل موارد زیر هستند: شرکت صنایع Mohawk،گروه تایلندی سازنده کاشی SCG، گروه مکزیکی سازنده کاشی Lamosa، گروه اندونزیای سازنده کاشی Arwana Citramulia ، دو گروه اسپانیایی سازنده کاشی پامسا و STN  و ... .

در کشورمان ایران، برندهای خوب و معتبری در زمینه تولید کاشی و سرامیک وجود دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است: کاشی پارس، کاشی تکسرام، کاشی تبریز، کاشی مرجان، کاشی مهسرام، کاشی سمنان، کاشی الوند، کاشی سعدی و ... .